Benan Cetin Website
About Me
Benan Cetin Website Senior Software Developer
Sysadm | Devops
Istanbul / Turkey
becetingmail.com
Accounts
- Github : ....com/benancetin
- Packagist : ...sers/benancetin
- Launchpad : ...net/~benancetin
- Stackoverflow : ...4709/benancetin
- Docker : ...om/u/benancetin
Social Media
- Instagram : ...com/benan.cetin
- Linkedin : ...m/in/benancetin
- Twitter : ....com/benancetin
- Facebook : ....com/benancetin
- 1000kitap : ....com/benancetin
Homepage | Posts
2022.02.19 | 00:08

Topografik haritayı nereden alabilirim?

Ciddi anlamda doğa sporlarıyla uğraşıyorsanız eğer, bir gün gelir çok komik bir gerçekle yüzleşirsiniz: topografik harita sorunu

Yani google gps den uydu görüntüsünü ve topografik haritasını zaten görebildiğiniz, yurtdışından haritasını alabildiğiniz evinizin bulunduğu yerin, ilin, ilçenin haritasını Türkiye'de güvenlik nedeniyle parayla satın almanızın imkanı yoktur, kanunen de yasaktır. Çünkü siz kendi eviniz, şehriniz, ülkeniz için tehdit teşkil ediyor olabilirsiniz.

Tabi bunun sonucunda; yazıcıdan çıkarılmış haritalar ile dağda kaybolan insanların olması, gps cihazlarına ve yurtıdışından alınan haritalara verilen devasa paraların olması kaçınılmaz. (Tanıdıklar böyle yapıyor.)

Ama olsun, ülkemizden harita alıp kimseye bir tehdit teşkil etmiyoruz, yurtdışından ülkemizin topografik haritasını alıp yurtdışını zengin ediyoruz, onlar para da kazanmalı sonuçta.(ironidir)

Posts in English
Projects
Türkçe Yazılar
Posts auf Deutsch
Посты на Русском
Latest
-
Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website

"What you look is me, what you see is you."
- Anonym