Benan Cetin Website
About Me
Benan Cetin Website Senior Software Developer
Sysadm | Devops
Istanbul / Turkey
becetingmail.com
Accounts
- Github : ....com/benancetin
- Packagist : ...sers/benancetin
- Launchpad : ...net/~benancetin
- Stackoverflow : ...4709/benancetin
- Docker : ...om/u/benancetin
Social Media
- Instagram : ...com/benan.cetin
- Twitter : ....com/benancetin
- Linkedin : ...m/in/benancetin
- Facebook : ....com/benancetin
- Deviantart : ...ntart.com/benan
Homepage | Posts
2022.01.20 | 00:42

Armut.com u sakın kullanmayın.

Bir arkadaşın başına gelmiş olayı kendi yazısıyla paylaşıyorum, kimsenin canı yanmasın. Evinize armut.com olsun olmasın birini alacaksanız bir kaç defa düşünün.

tarihlerden 18 kasım 2021 perşembe. evlendiğimizden o güne 2 ay geçmiş. düğünde takılar takılmış, birkaçı hariç hepsi banka kasasında tutulmakta. iş yoğunluğundan düzenli olarak ev temizleme amaçlı bir yardımcı bulmakta güçlük çektiğimiz için armut.com isimli siteden ev temizliği amaçlı yardımcı talep ettik. eşim özellikle daha önce gelen ve memnun kaldığımız kişiye talep oluşturmak istese de bir türlü olmadı ve bize armut.com rastgele bir temizlikçi atayarak o güne randevu oluşturdu. sabah eşim evden çıkmadan önce akşam arkadaşının kınasına gideceği için yatak altındaki 2 iç içe kutunun içindeki ve çekmedemizdeki takıları kontrol etti. bunu özellikle belirtiyorum ki herhangi bir iftira atmadığımız belli olsun güzel arkadaşlar. bu takılar anısı olan herhangi bir sıcak para dönüşümüne girmeyecek ve evlilik teklifi ederken alınan tek taş yüzüğü de içermekteydi. evde neden takı tutuyorsunuz diyenler için bunu yazma gereği duydum. bu takılar günlük kullanım amaçlı tutuluyordu.

neyse efendim saatler dokuzu gösterdiğinde temizlikçi kadın eve geldi. ben o gün mesaide olmadığım için ben de evde idim. efendim hanımefendiye süpürgenin yerini, temizlik malzemelerinin yerini gösterip yatak odasına geçtim. hanımefendi temizliğe başladı. içeride telefonumla ilgileniyor ve bazamın üzerinde 120 kg bir birey olarak yatıyordum. anlayacağınız bazayı ben odadayken kimse açmadı. hanımefendi gel zaman git zaman içerideki işleri halletmiş olmalı ki yatak odasına da girdi ve ben de rahatsız olmaması için salona geçtim. öğle vakti olduğu için ve hanımefendinin yorulmuş olduğunu düşündüğüm için kendisine istediği herhangi bir yemeği alabileceğimi ilettim. kendisi 'ayyy asla dürüm yiyemem burger söyler misiniz????' diyerek benden burger talep etti. efendim evin altında olmasına rağmen burger'i almaya inmedim ve malum siteden sipariş verdim. bunu eklememin sebebi de evden hiçbir şekilde çıkmamış olduğumu anlatma amaçlıydı.

hanımefendi yemeğini de yedikten sonra temizliğe devam etti. ütü de yapacağı konusunda sözleşilmişti. ancak ütüleri yetiştiremeyeceğini söyledi. O an o kutsal cümle kulağımda adeta bir gandalf ıslığı gibi yankılandı: 'ben yatak odasını bir daha temizleyeyim sonra çıkacağım'.

ah be gerizekalı yatak odasında ne var da ikinci kere girsin uyan değil mi? işte güzel arkadaşlar saflık ve aptallık arasındaki ince çizgiyi aptallık yönünde çok kötü kaydırdığımın o an farkında bile değilken salonda mutlu mutlu temiz ev kokusu ile oturuyordum. birazdan temizlikçi çıkacak ve rahatça oturacaktım…

akşam nöbet var diye otururken tv'de kafama esen birkaç şey açarak stres atayım dedim. bir iki saat geçmedi ki benim minnak ruhlu eşim zilleri çala çala eve teşrif etti. hiçbir şeyin farkında olmayan ben mutlu mutlu oturuyor, temiz evin tadını çıkarmaya çalışıyordum…

arkadaşlar bir anda hava karardı, fırtınalar kopmaya, yüksek sesle haykırışlar gelmeye başladı. ne oluyor diye başımı bir kaldırdım ki ne göreyim: eşim adeta çıldırmışçasına salondan içeri girdi! bir anda bağırdı: kadın ne varsa çalmış!

o sırada kaybın sadece çekmeceden ibaret olduğunu sanarak lanet olsun deyip sindirmeye çalışıyorduk. eşim kınaya gideceği için bazadaki takıların kutusunu alıp için gördüğünde gözlerimin önünde yere ayakları boşalarak oturdu ve hüngür hüngür ağlamaya başladı. sekiz senedir beraberiz ben bu kadar üzülmedim güzel arkadaşlar. lanet olsun gidene ama seni öyle görmeseydim yahu… o kadar içim acıdı ki ne desem bilemedim, ağzımı açamadım. şoka girmiştim. evlilik teklifi ettiğim yüzük, annesinin aldığı manevi değeri oldukça fazla olan kolye, bileklik vs… ne varsa gitmişti. bizim için yüksek bir meblağ olan elli bin türk lirası değerinde ama maneviyatı oldukça yüksek olan takılar çalınmıştı.

beş on dakika geçti şoku atlatamadık tabii ama polisi aramak için harekete geçtik. sağolsunlar hemen geldiler. olay yeri incelemenin geleceğini bildirdiler. yarım saat bir saat sonra olay yeri inceleme geldi ve evde parmak izi için tespitte bulundular. temizlik de boşa gitmişti her yer simsiyah toz olmuştu. o sıra derdimiz tabii o değildi de bari temizlik parası gitmeyeydi diye de içten içe sinirleniyordum.

daha sonra efendim olay yeri de gittikten sonra karakola ifade vermeye gittik. bu sırada tabii ki armut.com'a telefon aracılığı ile ulaşmaya çalıştık. ancak hiçbir şekilde ulaşamadık. mail attık ve akşam olduğundan olsa gerek hiçbir cevap gelmedi. karakola vardığımızda şahsın ismini verdik ve türkiye'de öyle bir kişinin olmadığı bilgisini aldık. kişinin telefonunu biz de farkına vardığımızda hemen aramıştık ancak kapalıydı. polislere verdiğimiz telefon numarası da açık hat denen ( o sırada bilmiyorduk varmış böyle bir şey ) kimseye ait olmayan isimsiz hatlardanmış. ismini cismini bulamadık, ifademizi verdik, kamera kayıtlarını almak için polis eşliğinde eve döndük, kamera kayıtlarını da verdik ve karakolda geçen üç dört saatten sonra eve dönebildik. (kamera apartman girişi, içi ve çevresini görmekte idi)

kişiyi kamerayla da tespit edemediler haliyle. çünkü maskesi vardı ve net görünmüyordu. armut.com'dan gece olduğu için hala haber yoktu.

efendim ertesi gün cuma idi. bütün gün internette araştıra araştıra, stalk yaparcasına şahsın ismini arattım durdum. bütün kombinasyonlarla yazmaya çalıştım. daha sonra şahsın armut.com üzerinde açtığı iki adet daha hesabı olduğunu tespit ettim. şans budur ki o hesaplarında fotoğraf kullanmış ve meğersem isminin tam hali bize söylediği gibi değil ve armut.com'da bizimle eşleştiği hali gibi değil başka bir şekildeymiş. üç farklı kombinasyon ile hesap oluşturup 2 farklı fotoğraflı profil ve bir adet fotoğrafsız profili armut.com'da açabilmiş. efendim o fotoğrafları biz karakol ile paylaştık ve şahıs bulundu. şahsın aynı hareketten tam üç adet daha sabıka kaydı olduğu öğrenildi. armut.com'a defalarca mail yazıldı ve size döneceğiz denen iki mail dışında bir kere eşimi arama dışında (detayı aşağıda) herhangi bir dönüş yapmadılar. bugün beş aralık güzel arkadaşlar ve hala daha bir dönüş olmadı.

Posts in English
Projects
Türkçe Yazılar
Posts auf Deutsch
Посты на Русском
Stats
1 books were read in 2022
1%
Day : 138 Remaining : 227
38%
Last update : 2022.01.04
Mine
HK : 20532L 41064P 61596T
67%

_GKK : 19218L 3782P 23000T
16%

_EKK : 8155L 1845P 10000T
18%

.EMK : 8050L 0P 8050T
0%

_HKK : 3543L 1457P 5000T
29%

.HMK : 2000L 0P 2000T
0%

.GMK : 1000L 0P 1000T
0%

_KKK : 405L 1595P 2000T
80%

TTT : 62903L 49743P 112646T
44%
Last update : 2022.02.01
Latest
Benan Cetin CatsPowered by cats & dogs :]
-
Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website

"What you look is me, what you see is you." - Anonym