Benan Cetin Website
About Me
Benan Cetin Website Senior Software Developer
Sysadm | Devops
Istanbul / Turkey
becetingmail.com
TA1MBC
Accounts
- Github : ....com/benancetin
- Packagist : ...sers/benancetin
- Launchpad : ...net/~benancetin
- Stackoverflow : ...4709/benancetin
- Docker : ...om/u/benancetin
Social Media
- Instagram : ...com/benan.cetin
- Linkedin : ...m/in/benancetin
- Twitter : ....com/benancetin
- Facebook : ....com/benancetin
- 1000kitap : ....com/benancetin
Homepage | Posts
2021.12.12 | 12:02

Bir Tamirci Hikayesi

İnsanlar 2 yere gitmekten nefret eder oldular, birincisi sanayi, ikincisi doktor. Doktor kısmı ile ilgili şahit olduğum hikayeyi başka bir yazıda anlatayım. Sanayi kısmında bir arkadaşımın başına şöyle bir durum geldi;

Arkadaşım yeni sayılabilecek volkswagen polo aracını muayeneden geçirmek ister ve bir tamirciye aracı verir. Aracı ön muayeneye sokarlar, egzoz testten geçemez. Egzozcuya giderler, egzozcu katalizör bitik bunu size 1200 TL ye değiştiririm der. Arkadaş kabul eder 1200TL öder ve çıkar gider. Araç testten geçer. Fakat sonradan öğrenir ki araçtan çıkan egzozun 2. el değeri en az 3000TL dir ve takılan 2. el parçanın fiyatı 1200TL değil 400TL dir.

Yani tamirci arkadaş eski parçadan 3000TL olmak üzere, yeni 2. el taktığı parçadan da yaklaşık 1200TL olmak üzere arkadaştan 4200TL para almış. Yeni taktığı parçada 2. el olduğu için (ederi 400TL olan parçayı 1200TL'ye satmış), arkadaşı 3800TL zarara uğratmış.

Arkadaş bu parayı bir şekilde aldı. Ama alamayan veya bu durumdan haberi bile olmayan bir sürü kişi vardır eminim. O yüzden tamirciye gittiğinizde öncesinde eski parçayı alacak mı, alacaksa ne kadara alacak sormakta fayda var. Başta söylemiş olsaydı arkadaş zor durumdayken para vermek değil, üzerine para alacaktı.

Dikkat edin & bilginiz olsun sevgili dostlar.

Türkçe Yazılar
Posts in English
Posts auf Deutsch
Посты на Русском
-
Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website

"What you look is me, what you see is you."
- Anonym