Benan Cetin Website
About Me
Benan Cetin Website Senior Software Developer
Sysadm | Devops
Istanbul / Turkey
becetingmail.com
Accounts
- Github : ....com/benancetin
- Packagist : ...sers/benancetin
- Launchpad : ...net/~benancetin
- Stackoverflow : ...4709/benancetin
- Docker : ...om/u/benancetin
Social Media
- Instagram : ...com/benan.cetin
- Linkedin : ...m/in/benancetin
- Twitter : ....com/benancetin
- Facebook : ....com/benancetin
- 1000kitap : ....com/benancetin
Homepage | Posts
2022.01.11 | 20:57

İnternetime birinin girdiğini nasıl anlarım?

Bazen kablosuz ağınız kopup duruyor veya internetiniz aşırı yavaşlıyor mu? Muhtemelen interneti aldığınız şirkete kızıyor belkide telefona sarılıp şikayette bulunuyorsunuz.

Bazı zamanlar internet sağlayıcısının suçu olsa da, her zaman internet sağlayıcı şirket suçlu olmuyor. Misal biraz önce kablosuz internet bağlantım kopup duruyordu, sonra bilgisayar başına geçince birinin internetime bağlanmaya çalıştığını fark ettim. Daha önceden de başıma gelmişti, bağlandığında ne yapacak bakalım diye oturup izlemiştim, bilgisayarını ve telefonunu bağladı sonra sıkılıp internetten atmıştım arkadaşı.

Kalabalık bir yerde yaşıyorsanız bu durumun başınıza gelmesi kuvvetle muhtemel. Belki size uzak ihtimal gelebilir ama bulunması zor olmayan bazı programlarla maalesef bunu yapıyorlar. Ergen arkadaşlar işi gücü bırakıp bunlarla uğraşıyorlar.

Tavsiyem modeminizin ayarlarına hakim olun, her modemin bağlı cihazları gösterdiği ve tanımlı cihazlara internet verdiği ayarları var bunları bilin zira bu ayarları değiştirmek hiç de zor değil.

Posts in English
Projects
Türkçe Yazılar
Posts auf Deutsch
Посты на Русском
Latest
-
Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website

"What you look is me, what you see is you."
- Anonym