Benan Cetin Website
About Me
Benan Cetin Website Senior Software Developer
Sysadm | Devops
Istanbul / Turkey
becetingmail.com
Social Media
- Instagram : instagram.com/benan.cetin
- Twitter : twitter.com/benancetin
- Linkedin : ...inkedin.com/in/benancetin
- Facebook : facebook.com/benancetin
- Deviantart : deviantart.com/benan
Homepage | Posts

Semih Saygıner

Gerçek bir hikayedir;

Semih Saygıner, 2003- 2006 arası Dünya çapında yarışmalarda pek çok defa altın madalya kazanmış, Dünyaca tanınan bilardo oyuncusudur.

Bir gün Uğur Kurugöllü adında doğru düzgün konuşamayan bilardo ile alakası olmayan bir akıllı çıkmış, memleketi Sivas'a pek çok bilardo okulu açıp bu okulların oylamasıyla Türkiye Bilardo Federasyonu başkanı olmuş. Niyeti sadece para olan bu kişinin ilk işi Semih Saygıner'in yükselen ivmesini kırmak olmuş. Kazanabilecekken Semih Saygıner'i yurtdışı müsabakalarına göndermemiş, kendisini saçma nedenlerden cezalandırıp, yalan haberlerle federasyondan uzaklaştırmış. Tam istediği gibi Semih Saygıner'in yerine gönderdiği sporcular hiç bir başarı elde edememiş. Ve beklenen soru sorulunca en başından planladığı cevabı vermiş;
+ Neden başarımız yok?
- E para yetmiyor. Devletin bize daha çok para vermesi lazım ki yeni öğrenciler yetiştirip başarı elde edelim.

Ve Semih Saygıner'in federasyondan ayrıldığı 2006'dan itibaren para hiç bir zaman yetmemiş(!) ve hiç bir başarı elde edilememiş. Dünya çapında adımız unutulmuş ve Türkiye'de bilardo bitmiş çünkü federasyondan atılan tek başarılı sporcu Semih Saygıner değilmiş.

Masal gibi olan bu olay tamamı ile gerçektir. Semih Saygıner ve arkadaşları özel davetli turnuvalara katılmaktadırlar. Bilardo camiasında ise Uğur Kurugöllü'nün yakın çevresi kendisinden daha çok anılmaktadır.

Hf Summary
Ftw :754
3.48%
Hf :0
0%
Sum :754
3.48%
Wtf :20906
96.52%
Last update : 2021-09-13 16:51:09
Posts in English
Projects
Türkçe Yazılar
Posts auf Deutsch
Посты на Русском
Latest
www.benancetin.com
Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website Benan Cetin Website
"Because; when the sun shines, we'll shine together
Told you I'll be here forever
Said I'll always be your friend
Took an oath, I'ma stick it out 'til the end"